fbpx

Dieta Praniczna Veni

Dieta Praniczna to styl życia, który w swej najbardziej rozwiniętej formie może być tożsamy z Bretarianizmem dla większości jednak, przez długi czas lub w ogóle, będzie „jedzeniem inaczej” w zależności od potrzeb i możliwości każdego człowieka. Ktoś może jeść raz dziennie, ktoś inny co drugi lub co trzeci dzień a z czasem nawet raz w miesiącu, dając organizmowi czas na oczyszczanie, odpoczynek i wykorzystując na działanie i procesy twórcze energię, która normalnie byłaby zużyta na trawienie i wydalanie. Czas bez posiłków to czas na „odżywianiu praną” a nie na „głodówce”. To jest kolosalna różnica dająca inne niż głodówka możliwości. Do tego trzeba uruchomić „specjalny obieg”, coś jak w samochodzie na gaz. I co ważne – za posiłek uważa się w tym przypadku nie tylko pizzę czy sałatkę owocową ale nawet gałkę loda czy kostkę czekolady (raptem 23 kcal…).

 

Veni prowadzi kursy Diety Pranicznej od 2006 roku. Wcześniej podpowiadała co tylko mogła osobom zainteresowanym tym fenomenem gdyż sama przeszła na odżywianie praną na początku 2004 roku. Przez dwa lata dzieliła się spontanicznie swoim doświadczeniem. Potem pojawiło się zapotrzebowanie na profesjonalne kursy z wykorzystaniem szerokiej wiedzy i doświadczenia jakie Veni zgromadziła na bazie własnego rozwoju, w tym działalności terapeutycznej którą Veni prowadzi od ponad dwudziestu lat (oficjalny Gabinet Terapii Naturalnych potem ze szkoleniami rozwoju osobistego)

 

Dziesięcioletnie doświadczenie Veni w prowadzeniu tych kursów, informacje płynące od Uczestników dotychczasowych spotkań, spostrzeżenia co do jakości pożywienia zalewającego rynek i jego wpływu na stan zdrowia populacji oraz potrzeby osób zainteresowanych utrzymaniem harmonii Ciała, Umysłu i Ducha powodowały przeorganizowywanie tych kursów z dostosowywaniem do potrzeb zainteresowanych.

 

Wraz ze zmianą świadomości społeczeństwa  kolejnym osobom jest zdecydowanie łatwiej przygotować się do odżywiania praną i wdrażać tę umiejętność do swojego życia.

 

Z kursów mogą korzystać zarówno osoby zainteresowane przejściem na Dietę Praniczną jak i osoby zainteresowane pozostaniem przy opcji z jedzeniem materialnym ale z podnoszeniem świadomości w tym zakresie celem zadbania o swoje zdrowie, samopoczucie i tak zwany  wgląd (kontakt z Przewodnikami Duchowymi).

 

Odżywianie Praną powinno być efektem ubocznym pracy nad sobą a nie celem samym w sobie aczkolwiek działa jak motyl który przyciąga wzrok i zachęca do pójścia za sobą.